Tiĥvinaj Esperanto-Metiejoj – 2019
Programo
Ĉiutagaĵoj:
7.30 – Matena gimnastiko
8.00 – 9.00 – Matenmanĝo
10.00 – 12.00 – Kursoj diversnivelaj
13.00 – 14.00 – Tagmanĝo
14.00 – 15.00 – Libera tempo, Libroservo
18.00 – 19.00 – Vespermanĝo

15.07 — Lundo
8.00 – Alveno de la partoprenantoj, registrado, matenmanĝo
10.00 – Malfermo de la ekspozicioj
14.00 — Malfermo de TEM-oj
15.00 – “Decembrista ribelo” – prelego de Anna Striganova
16.00 – Literatura metiejo de Valentin Melnikov
17.00 — 18.00 — Vespermanĝo
18.00 – Busveturo en la urbon
19.00 – Koncerto de Andrej Korobejnikov en la Kulturpalaco
22.00 – Barda kafejo. Kantas Mikaelo Povorin
23.00 – Ludo-metiejo de Vladimir Minin

16.07 — mardo
9.30 – Movada metiejo – “SAT-kongreso en Serbio” – prelego de Emmeran Eder
10.30 – Lingva metiejo de Aleksandr Melnikov
12.00 – Movada metiejo de Dima Ŝevĉenko kaj Anna Striganova
14.30 – Busveturo en la urbon
15.30 – Koncerto de Andrej Korobejnikov en la muzeo de Rimskij-Korsakov
20.00 – Vivo-metiejo de Mikaelo Bronŝtejn
21.00 – Barda kafejo: Kantas Elena Birjukova kaj Olga Tihomirova
22.00 – Ludo-metiejo de Evelina Sokolova

17.07 — merkredo
9.30 – Konferenco de REU
9.30 – Por nepartoprenantoj – forveturo en la urbon, ekskurso
14.00 – DARTS- konkuro de Aleksandr Belov
15.00 – Konferenco de REU
15.00 – Fabela metiejo de Anna Striganova
16.00 – Vivo-metiejo de Nina Korĵenevskaja
17.00 – Forveturo en la urbon
17.30 – Tiĥvina vespero en la artlernejo Rimskij-Korsakov
22.00 – Barda kafejo: Kantas Mikaelo Bronŝtejn kaj Sergeo Straŝnenko
23.00 – Ludo-metiejo de Mikaelo Povorin

18.07 — ĵaŭdo
Ekskursa tago, programo por nepartoprenantoj – aparte
19.30 – Prelego “Origino de la vivo” de Nikolao Gudskov
20.30 — Pentroarta metiejo de Nina Korĵenevskaja
22.00 – Barda kafejo: Kantas Sofia Makarova

19.07 — vendredo
9.30 – Prelego de Gennadij Basov “Linukso kaj Esperanto”
10.30 – Lingva metiejo de Aleksandr Melnikov
12.00 – Interpretista konkurso de Vladimir Minin
15.00 — Sporta metiejo de Aleksandr Belov
15.00 – Pentroarta metiejo de Nina Korĵenevskaja
16.00 – Literatura metiejo de Valentin Melnikov
17.00 – Vivo-metiejo de Gennadij Ŝilo
19.30 – Kanto-metiejo de Mikaelo Povorin
21.00 – Barda kafejo: Kantas Ekvinokso
22.30 – Ludo-metiejo de Evelina Sokolova

20.07 — sabato
9.30 – Tradukista metiejo de Mikaelo Bronŝtejn
10.30 – Lingva metiejo de Aleksandr Melnikov
12.00 – Lingva metiejo de Aleksandr Basov
15.00 – Vivo-metiejo de Aleksandr Belov
17.00 – Kantas Nina Djomuŝkina
20.00 – Kantas Ekvinokso
21.00 – Adiaŭa vespero

21.07, dimanĉo
10.00 – Amika rondo